Haber Detayı
05 Aralık 2019 - Perşembe 15:02
 
'En Beğenilen Şirketler’ araştırmasına Gebze ve Dilovası adını yazdırdı
Capital Dergisi’nin 19 yıldır gerçekleştirdiği “İş Dünyasının En Beğenilen Şirketleri” araştırmasının sonuçları açıklandı.
EKONOMİ Haberi
'En Beğenilen Şirketler’ araştırmasına Gebze ve Dilovası adını yazdırdı

Bu yıl da Capital Dergisi tarafından ZENNA Araştırma ve Danışmanlık’la T-Systems sponsorluğunda gerçekleştirilen araştırmada zirvede bir değişiklik yok. Koç Holding, “En Beğenilenler” listesinde zirveyi bırakmadı. Arçelik ikincilik, Eczacıbaşı Topluluğu da üçüncülük koltuğunu korudu. Gebze Organize Sanayi Bölgesi’nde  (GOSB) üretim yapan P&G 5.sıradan listeye girerken, Dilovası’nda üretim yapan Ünilever’de 20 firma arasına giren bir diğer Gebze firması oldu.

BEĞENİ LİGİNDEKİ DEĞİŞİKLİKLER
2019’da listede tam 16 şirket yer değiştirdi. En beğenilenler arasında en büyük çıkışı yaşayanlar LC Waikiki, P&G, Vodafone, Şişecam Topluluğu, Yemeksepeti ve Coca-Cola oldu. Kapsamlı araştırmada sadece Türk iş dünyasının en beğendiği şirketler sıralanmıyor. Aynı zamanda “sektörlerin en beğenilenleri” de seçiliyor. Araştırma kapsamında 55 sektör temsilcisi 600’ün üzerinde şirketten 1480 yöneticinin görüşü alındı.İş Dünyasının En Beğenilen Şirketleri, görüşülen tüm iş dünyası temsilcilerinin cevapları üzerinden hesaplanırken sektörlerin en beğenilen şirketi sadece ilgili sektörün temsilcilerinin görüşleri üzerinden hesaplandı. Araştırma Türkiye ve sektörler için en beğenilen şirketleri belirlemenin dışında, en beğenilen şirket olmayı sağlayan performans kriterlerini de ölçerek ideal şirketlerin fark yaratan performans alanlarını ortaya koydu.

Kaynak: Editör:
Etiketler: 'En, Beğenilen, Şirketler’, araştırmasına, Gebze, ve, Dilovası, adını, yazdırdı,
Yorumlar
Haber Yazılımı