Haber Detayı
29 Ekim 2019 - Salı 10:55
 
DUSADER, Farabi’de duygu dolu anlar yaşattı!
DUSADER, Darıca Farabi Eğitim ve Araştırma Hastanesinde şiir etkinliğiyle gönüllere dokundu.
SAĞLIK Haberi
DUSADER, Farabi’de duygu dolu anlar yaşattı!

Darıca Farabi Eğitim ve Araştırama Hastanesi sunduğu kaliteli sağlık hizmetlerinin yanı sıra; düzenlenen organizasyonlara da ev sahipliği yapmaya devam ediyor. DUSADER’in (Dergizan Uluslararası Sanatçılar Derneği) düzenlemiş olduğu şiir dinletisine hastane personelleri, şairler ve DUSADER üyeleri de katılım sağladılar. Düzenlenen şiir gününe şiirleriyle başta hastane başhekimi Doç. Dr. Mustafa Güneş olmak üzere, dernek üyeleri, şairler ve hastane personelleri de şiirleriyle ayrı bir renk kattılar. Okunan şiirler ile zaman zaman duygu dolu anlar yaşansa da dinleyicilerin oldukça memnun kaldıkları da gözlendi.

BAŞHEKİM GÜNEŞ, ‘’İÇ DÜNYAMIZA YOLCULUK YAPTIK’’

Başhekim Güneş “Şiir, duygu ve düşüncelerin daha etkin, daha derinlemesine tarif edilebilmesi, akıcı bir şekilde izah edilebilmesidir. İnsanlık tarihi boyunca duygu, düşünce ve hayalleri etkili biçimde anlatmanın bir yolu olmuştur. Şiirin edebî tür olarak en önemli özelliği, özel bir anlatım diline sahip olmasıdır. Okunan bu şiirler ile iç dünyamıza bir yolculuk yaptık. Bizlerin ruhunu okşayan bu şiirlerin bizlere kadar ulaşmasını sağlayan siz değerli şairlerimize, katılımcılarımıza ve emeği geçen herkese teşekkür ederim” ifadelerini kullandı.

KATILIMCILARA TEŞEKKÜR BELGESİ VERİLDİ

Dernek başkanı Ramazan Seydaoğlu “Böylesine güzel bir etkinliğe ev sahipliği yaptığı için başta hastane yönetimi olmak üzere tüm şair arkadaşlarıma ve siz değerli katılımcılara teşekkürlerimi sunuyorum'' dedi. Katılımcılara teşekkür belgesi verilmesi ve hatıra fotoğrafı çekilmesiyle organizasyon son buldu. 

Kaynak: Editör:
Etiketler: DUSADER,, Farabi’de, duygu, dolu, anlar, yaşattı!,
Yorumlar
Haber Yazılımı