Haber Detayı
09 Haziran 2018 - Cumartesi 09:57
 
Dilovası'ndan yola çıktı, çizdiği ‘Kral Tavuk’ 100 ülkeyi dolaştı!
Dilovası’nda 3. sınıfta okuyan adının anlamı “sevgili” olan Delal’in çizdiği 'Kral Tavuk' karakteri, 100 günde 100 ülke dolaştı
- Haberi
Dilovası'ndan yola çıktı, çizdiği ‘Kral Tavuk’ 100 ülkeyi dolaştı!

Bu Delal’in gerçek hikâyesi. Bir de küçük ‘kral’ tavuğun!.. Onun hayali dünyayı bir resim yaparak dolaşmaktı. Dilovası’nda 3. sınıfta okuyan adının anlamı “sevgili” olan Delal’in düşüydü bu... Dilovası’ndaki öğretmeni Ermiş Bahtiyar, resim öğretmeni Burcu Cunneen ile tanıştı. İki eğitim emekçisi Delal’in resim aşkını keşfetti. O’nun hayal dünyasında doğan resimlere hayran oldu. Bu iki isim onun düşünü gerçekleştirmek için harekete geçtiler. İlk önce Ermiş öğretmen sınıfta resim çalışmalarını daha da hızlandırdı. Ve bir küçük kız resim yaptı. O resimle dünyayı gezmek olan hayalini anlattı. Kendisine yol arkadaşı olarak Kral Tavuk’u seçti. 

SEFERBERLİK... 

Ailesiyle Güney Afrika’ya yerleşen Burcu Cunneen, Delal’in resmi için dünya çapında bir seferberlik başlattı. Sosyal medya kanalıyla her milletten yüzlerce insan hiç tanımadıkları bu küçük kızın düşünü gerçeğe dönüştürdü. Herkes gittiği ülkeden Delal ile Kral Tavuğun resmini çekerek paylaştı. Delal ve Kral Tavuğu çok sevildi, 3 ay gibi kısa sürede düş gerçek oldu. Delal ve Kral Tavuk 100 günde 100 ülke dolaştı... Ve dün Dilovası’nda Hacı Seyit Taşar İlkokulu’nda yüzlerce resimden oluşan bir sergi açıldı. El yazısıyla hazırlanan serginin afişinde şunlar yazıyordu: “Sergimiz Vaaarrr... 8 Haziran Cuma-Okul bahçemizde. Resimler dünyayı dolaşıyor, fotoğraflar sizinle buluşuyor. Kral Tavuk Dünya Turunda!” 

TARİHİ BİR GÜN 

Delal ve arkadaşları okulun demir parmaklıklarına asılan resimleri, fotoğrafları aileleriyle, öğretmenleriyle birlikte gezdi. Dilovası’ndaki miniklerin tarihi gününü en güzel anlatan ise resim öğretmeni Burcu Cunneen’di. Kendisi Güney Afrika’da kalbi ise Dilovası’nda atan Cunnneen dün öğrencisini ve düşünü şöyle anlatacaktı: “Bugün okulun son günü. Kocaeli Dilovası’ndaki kızımın hayalden gerçeğe koşan düşünün sergisi var bugün. Hani Delal ve Kral Tavuk vardı ya işte onun. Kalbim bir tek göğüs kafesimin içinde çarpmıyor bugün. Gönlüm Dilovası’nda Delal’in gözlerindeki ışığa, yüreğindeki heyecana ortak bugün. Yüzünde açan gamzeye eserine bakan sanatçı gibi bakıyor gönlüm.”   

Kaynak: Editör:
Etiketler: Dilovası'ndan, yola, çıktı,, çizdiği, ‘Kral, Tavuk’, 100, ülkeyi, dolaştı!,
Yorumlar
Haber Yazılımı