window.dataLayer = window.dataLayer || []; function gtag(){dataLayer.push(arguments);} g
Haber Detayı
29 Eylül 2019 - Pazar 08:53
 
Dilovası İMES OSB & TAYSAD ‘Otomotiv’ i konuştu!
Dilovası İMES Organize Sanayi Bölgesi’nde, Taşıt Araçları Tedarik Sanayicileri Derneği’nin (TAYSAD) katılımı ile otomotiv sektöründe faaliyet gösteren firmalara yönelik bilgilendirme toplantısı gerçekleştirildi.
EKONOMİ Haberi
Dilovası İMES OSB & TAYSAD ‘Otomotiv’ i konuştu!

Türkiye’nin en büyük ihraç kapasitesine sahip sektörleri arasında yer alan Otomotiv sanayiinde, yeni dönem gelişmeleri ile başlayan dönüşüm süreci ,yerli otomobil çalışmalarının yanında elektrikli otomobil çalışmaları da yeni dönem düzenin belirleyici gelişmelerine ev sahipliği yapmakta.

400’Ü AŞKIN ÜYESİ VAR

Gebze ve bölgesinde  yer alan firmaların 22’sini oluşturan ve bölgede gerçekleştirilen satışların 42‘sini elinde bulunduran , 400′ ü aşkın üyesi ile Türk otomotiv tedarik sanayinin tek temsilcisi olan Taşıt Araçları Tedarik Sanayicileri Derneği (TAYSAD) ile Türkiye’nin  3 büyük sektörü içerisinde yer alan otomotiv sektörünün geleceğini anlamak ve doğru yorumlayabilmek için, İMES OSB toplantı salonunda  yapılan bilgilendirme toplantısına Dilovası İMES OSB yönetim kurulu başkanı İrfan Küçükay, TAYSAD Genel Koordinatörü Süheyl Baybalı ve İMES OSB  yönetim kurulu üyeleri  ile TAYSAD yöneticileri hazır bulundular.

KESİCİ İMES OSB’Yİ ANLATTI

İMES OSB Bölge Müdürü Onur Kesici, bölge ve otomotivle iştigal eden firmalarla ile ilgili bir sunum yaptı. Otomotiv sektöründe öncü konumunda bulunan TAYSAD ile yapılan işbirliği protokolü kapsamında, bölgede bilinç oluşturma ve sektörün geleceğine yönelik planlamalar yapma amacı ile  gerçekleştirilen toplantı sonunda  soru cevap bölümünde katılımcılar TAYSAD yetkililerine sorular yönelttiler. Toplantı sonrası TAYSAD genel koordinatörü Baybalı, ‘TAYSAD’ın 40 Yılı’ isimli kitabı İMES OSB Başkanı İrfan Küçükay’a takdim etti. 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Dilovası, İMES, OSB, &, TAYSAD, ‘Otomotiv’, i, konuştu!,
Yorumlar
Haber Yazılımı