Haber Detayı
26 Mayıs 2020 - Salı 21:46
 
Diliskelesi Mahallesi karantinaya alınabilir!
Dilovası’nın Diliskelesi Mahallesi’nde son günlerde yapılan Koronavirüs testleri sonrası yaşanan artış yetkilileri tedirgin ederken, gözetim altına alınan Diliskelesi Mahallesi’nde artışın aynı şekilde artması halinde kısa sürede sokak karantinası ardından da mahallenin karantinaya alınması gündemde.
SAĞLIK Haberi
Diliskelesi Mahallesi karantinaya alınabilir!

11 Mart’tan bu yana ülke olarak büyük mücadele ettiğimiz ve son zamanlarda Sağlık Bakanlığı’nın açıklamalar ile ciddi düşüşün yaşandığı Koronavirüsle mücadele kapsamında ikinci dalganın olmaması için ciddi mücadele verilirken tedbirler tüm hızıyla devam ediyor.

VALİLİĞİN GÜNDEMİNDE

Türkiye ve Kocaeli genelinde vaka ve vefat sayılarında ciddi düşüş yaşanırken, son günlerde Dilovası Diliskelesi Mahallesi’nde vaka sayısının artması yetkilileri harekete geçirdi. İlçe Sağlık Müdürlüğü’nün yaptığı çalışma sonrası Diliskelesi Mahallesi’nde son bir haftada 30 kişinin testinde pozitif çıktığı öğrenilirken, konu Kocaeli İl Pandemi Kuruluna bildirildi. İl Pandemi Kurulu’nun da Dilovası Kaymakamlığı ve İlçe Sağlık Müdürlüğü’nden gereğinin yapılmasını istediği öğrenildi.

KARANTİNA TALİMATI

Kocaeli Valiliği başkanlığında ki İl Pandemi Kurulu artan vaka sayısının birkaç gün daha aynı şekilde arması halinde önce sokak karantinası ardından da Diliskelesi Mahallesi’nin komple karantinaya alınması için Dilovası Kaymakamlığı ve İlçe Sağlık Müdürlüğü’ne talimat verdiği öğrenildi.

MUHTAR UYARILDI

Valiliğin uyarısı sonrası çalışma yapan Dilovası Kayamakamı Mustafa Asım Alkan ve İlçe Sağlık Müdürlüğü durumun ciddiyetini Mahalle Muhtarı Mehmet Özay’a bildirirken, Özay’dan camilerden anonslar yaparak vatandaşı uyarması vatandaşların evlerinden çıkmamaları ve marketlerde alışveriş yapanların maske ve sosyal mesafe kuralına uymaları konusunda uyarılarda bulunması istendi.

diliskelesinde-2b-arazi-bedelleri-aciklandi-mi.jpg

VİDEO

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Diliskelesi, Mahallesi, karantinaya, alınabilir!,
Yorumlar
Haber Yazılımı