Haber Detayı
01 Aralık 2019 - Pazar 19:03
 
Değişim sırası ilçe başkanlarında
AK Parti Kocaeli Teşkilatları’nda revizyon sesleri iyiden iyiye yükseliyor.
SİYASET Haberi
Değişim sırası ilçe başkanlarında

Belediye başkanlarında büyük değişime giderek 12 ilçe belediye başkanından 11’ini değiştiren AK Parti, İlçe Başkanlarında da ciddi bir revizyona gidecek. Bugün başlayan delege seçimlerinde Gölcük’te oyunu kullanan AK Parti İl Başkanı Mehmet Ellibeş, "Bu bir nöbet değişikliğidir. Bugün ilçe başkanı olan arkadaşlarımız belki yarın ilçe başkanı olmayabilir” diyerek yaşanacak değişimin sinyalini verdi.

AK Parti Kocaeli Teşkilatları’nda delege seçim heyecanı bugün 5 ilçede start aldı. Başiskele, Gölcük, İzmit, Karamürsel ve Kartepe’de yapılan delege seçimleri 4 Aralık’ta Kandıra ile devam edecek, 8 Aralık’ta ise Gebze, Darıca, Çayırova, Dilovası, Derince ve Körfez ilçeleriyle tamamlanacak. Bugün başlayan delege seçimleri ile kongre sürecine resmen giren AK Parti’de Kocaeli İl Başkanı Mehmet Ellibeş, açık ve net konuşarak nöbet değişiklinin yaşanabileceğini söyledi.

BU BİR NÖBET DEĞİŞİKLİĞİDİR
Gölcük’te delege seçimlerinde oy kullanan Başkan Ellibeş,”Delege seçimleri şölen şeklinde geçiyor. Bu bir nöbet değişikliğidir. Bu coşkuyu nöbet değişikliği olarak yorumluyoruz. Bugün ilçe başkanı olan arkadaşlarımız belki yarın ilçe başkanı olmayabilir. Görev süresi içerisinde hangi kademede olursa olsun bütün arkadaşlarımız görevini yapmıştır. Bunu söylerken sandığa dayanarak söylüyorum. Sonuçlar hep AK Parti lehine sonuçlandığına göre en güzel karne de seçim sonuçlarıdır. Bunu başardık inşallah yarın da başaracağız. Yeni görev alacak delege arkadaşlarımızı gönülden tebrik ederim” dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Değişim, sırası, ilçe, başkanlarında,
Yorumlar
Haber Yazılımı