window.dataLayer = window.dataLayer || []; function gtag(){dataLayer.push(arguments);} g
Haber Detayı
16 Mayıs 2020 - Cumartesi 19:53
 
Darıca Gençlerbirliği Covid-19 test sonuçları pozitif çıktı!
Darıca Gençlerbirliği Covid-19 PCR test sonuçları pozitif çıktı!
SPOR Haberi
Darıca Gençlerbirliği Covid-19  test sonuçları pozitif çıktı!

Kulübümüz ve Başkanımız Covid-19 salgınının ülkemize yayılmaya başladığı ilk günden bu yana izolasyon ve sosyal mesafe kurallarına azami dikkat göstermiş, gerekli tüm tedbirler alınmış Tesis düzenli olarak dezenfekte edilmiş, maske, eldiven ve dezenfektanın yanı sıra kişisel bakım ürünleri sürekli olarak kontrol edilerek eksiklikleri giderilmiştir.

Tüm oyuncularımız, Teknik heyetimiz ve tesis çalışanlarımıza  12 MAYIS 2020 tarihinde yapılan Covid-19 PCR testleri sonuçlanmış 

ve takımımız futbolcularından 1 kişide pozitif  vakaya rastlanmıştır. Sağlık Bakanlığı ve TFF Sağlık Kurulu’nun pozitif vaka tespiti

sonrası izolasyon,  tedavi ve takip protokolleri uygulanmıştır. Yapılan test sonuçlarının gelmesi ile birlikte başkanımız Arif Gülen tesislerimize gelerek test sonuçlarını kendisi açıklamış  ve bu süreçte futbolcularımızı yanlız bırakmayarak yanlarında olmuş, tesislerde uygulanan izolasyon süreci ve futbolcuların ihtiyaçları ile bizzat ilgilenmiştir. Testi pozitif çıkan futbolcumuza Sağlık Bakanlığı İl Sağlık Müdürlüğü ekipleri tarafından izolasyon süreci başlatılmış kendisi İl Sağlık Müdürlüğü  ekipleri tarafından alınarak önce Pandemi hastanesine götürülerek yeni testi uygulanmış ve ardından Sağlık Bakanlığının belirlediği KYK izolasyon merkezine götürülmüştür.

Tesislerimizde Başkanımız Arif Gülen'in talimatı ile tüm futbolcularımız, teknik heyetimiz ve kulüp çalışanlarımız izole edilerek yeni test sonuçlarını beklemektedir.

Yeni test sonuçları gelene kadar takımımız çalışmalarını durdurmuş ve bu süreci başka vakaya rastlamadan atlatmak için gerekli tüm tedbirleri almıştır.

 

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Darıca Gençlerbirliği Sportif Faaliyetler A.Ş.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Darıca, Gençlerbirliği, Covid-19, , test, sonuçları, pozitif, çıktı!,
Yorumlar
Haber Yazılımı