window.dataLayer = window.dataLayer || []; function gtag(){dataLayer.push(arguments);} g
Haber Detayı
21 Mayıs 2020 - Perşembe 17:31
 
Darıca’da asfalt yama seferberliği başlatıldı
Darıca Belediye Bakanı Muzaffer Bıyık’ın talimatıyla oluşturulan Asfalt Yama ve Yol Bakım Ekibi tarafından ilçe genelinde bozulan yolların onarılması için seferberlik başlatıldı.
SİYASET Haberi
Darıca’da asfalt yama seferberliği başlatıldı

 1 yılda yaklaşık 2 bin 500 farklı noktada 36 bin metrekare parke çalışması ve 38 bin metrekare asfalt çalışması gerçekleştirildi.

Darıca Belediyesi, özellikle kış aylarında bozulan yolların onarılması için yoğun bir tempoda çalışıyor. Darıca Belediye Başkanı Muzaffer Bıyık’ın talimatıyla oluşturulan Asfalt Yama ve Yol Bakım Ekibi de adeta seferberlik ilan ederek ilçe genelinde 14 mahallede gece gündüz bozulan yolları onarıyor. Koronavirüs tedbirleri kapsamında uygulanan sokağa çıkma kısıtlamalarını da fırsata çeviren ekipler ana caddeler ve ara sokaklarda asfalt yama ve parke serimi işlemlerini gerçekleştiriyor.

BIYIK: “VATANDAŞIMIZIN AYAĞI ÇAMURA DEĞMEYECEK”

Darıca Belediye Başkanı Muzaffer Bıyık da zaman zaman asfalt çalışmalarını inceleyerek ekiplerden bilgi alıyor. Darıcalıların ayağının çamura değmemesi için çalıştıklarını ifade eden Başkan Muzaffer Bıyık, “Vatandaşlarımızın bizden en önemli beklentilerinden biri bozuk ve çamurlu yolların olmamasıydı. Biz de göreve gelir gelmez vatandaşlarımızdan gelen talep ve şikayetleri anında çözüme kavuşturmak için Asfalt Yama ve Yol Bakım Ekibi kurduk. Oluşturmuş olduğumuz ekibimizle birlikte 36 bin metrekare parke çalışması ve 38 bin metrekare asfalt çalışması gerçekleştirdik. Darıca sokaklarında kimsenin ayağı çukura değmesin diye söz vermiştik ve ekiplerimizle birlikte sizlerden gelen talep ve şikayetler neticesinde bugüne kadar yaklaşık 2 bin 500 farklı noktada asfalt yama çalışması yaptık” diye konuştu. Darıcalılar da bozulan yolların kısa sürede asfaltlandığını belirterek Darıca Belediyesi’ne teşekkür ettiler.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Darıca’da, asfalt, yama, seferberliği, başlatıldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı