Haber Detayı
20 Ekim 2020 - Salı 23:43
 
Çayırova’ya hastane yapılmayacak!

CHP Çayırova İlçe Başkanı Cihan Soyluçiçek, Sağlık Bakanlığı tarafından ilçeye yaptırılacak olan Devlet hastanesinin bakanlığın yatırım projesinde olmadığını söyledi.

SAĞLIK Haberi
Çayırova’ya hastane yapılmayacak!

CHP’li Meclis Üyesi Halis Koç da hastane ile ilgili projenin ne büyükşehir ne de Çayırova belediye Meclisine gelmediğini ifade etti.
CHP Çayırova İlçe Başkanı Cihan Soyluçiçek, 20 Ekim “Dünya Gazeteciler Günü” dolayısı ile bazı gazetecilerle bir araya geldi. Soyluçiçek’e CHP çayırova Kadın Kolları Başkanı Fadime İlhan ve Meclis Üyesi Halis Koç ile partililer de eşlik etti.
Cihan Soyluçiçek, gazetecilerin ve özellikle yerel basının toplum için çok önemli olduğunu ifade ederek; “Sizler bizim için çok önemli ve değerisiniz iyi ki varsınız. Adaletsizliği sizin sayenizde yok edildiğini ve kapanan gözler sizin sayede açıldığını biliyoruz. Basın yaşamsal koşullardan biridir. Yerel basın zor şartlar altında çalışiyor, bunu çok iyi biliyirozu. İktidarın basın üzerindede ki etkisi ve havuz medyasının asparagas haberleri toplumu yanlış bilgilendiriyor. Muhalafet haberlerine yer verilmesi çok önemli. Insanlarain haber alma özgürlüğünü kısıtlanmamalı. Biz CHP olarak hak hukuk adalet çerçevesinde yapılmalı. ” dedi.
“HASTANE PROJESİNİ BAKAN AÇIKLAMADI!”
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın bir süre önce 2020-2021 yatırımlar içerisinde yapılacak yeni hastane projelerini teker teker isim vererek açıkladığını da söyleyen  CHP Çayıorva İlçe Başkanı Cihan Soyluçiçek; “Projeler arasında bakanlığın Çayırova’ya yaptıracağı Devlet hastanesi projesinin olmadığı ortaya çıktı. Varsa böyle bir proje bize de açıklansın da biz de bilelim. Çayırova gündüz nüfusu 200, gece nüfusu da 140 bin olan bir ilçe. mesai saati dışında vatandaşın iğne yaptıracağı kamu kuruluşu yok. Mevcut semt polikliniğinin acil bölümü mutlaka açılmalı ve 24 saat bölge halkına hizmet vermeli. Bunu da yapamıyorsa Belediye Başkanı Belediye Hizmet binasının bir bölümünü Kent Park ve Necmettin Erbakan Kültür Merekzine taşımalı ve şu anki belediye binası da semt polikliniği yapılmalı” dedi. 
CHP Çayırova ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Halis Koç da hastane yerinin ilçede ve Büyükşehir’de meclise gelmediğini söyledi. Sağlık Bakanlığının 2021 yatırım bütçesinde Çayırova Hastanesinin isminin olmadığını söyleyen Koç; “Bünyamin Çiftçi olmayan hastane yolunu açmaya çalışılıyor. Halkı yanıltarak ben hastane yolunu yapıyorum falan diye Çayirovalıların gözünü boyamaya çalışıyor. Zaten Sağlık Bakanı hastane yapacağı zaman yolları onlar açacak. Boşuna israf yapmasın. Başkan Çiftçi illa bir şey yapmak istiyorsa Sazlıdere bölgesindeki vatandaşların sorunlarını çözsün” dedi. Koç ayrıca; Necmettin Erbakan Kültür merkezi ve Kent Park’ta Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ekiplerinin inceleme yapacağını ifade ederek, “İkisi de AK Partili Belediye ama birisi İzmit’ten ekip gönderiyor, diğeri ise 500 metre mesafedeki yeri gidip bakmıyor. Seçildikten altı ay sonra iyi niyetle buraların korunması gerektiğini ve güvenlik olması gerektiğine vurgu yaptık ama Bünyamin Çiftçi bizi dinlemedi. Milli servettir bu, vatanseverlik milli servete sahip çıkmakla olur” dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Çayırova’ya, hastane, yapılmayacak!,
Yorumlar
Haber Yazılımı