Haber Detayı
11 Eylül 2019 - Çarşamba 11:33
 
Çayırova Semt Polikliniği Darıca Farabi'ye bağlandı
Çayırova Semt Polikliniği 01.09.2019 tarihinden itibaren Darıca Farabi Eğitim ve Araştırma Hastanesine bağlı olarak hizmet vermeye başladı. Çayırova semt polikliniği daha önce Gebze Fatih Devlet Hastanesine bağlı olarak faaliyet gösteriyordu.
GÜNDEM Haberi
Çayırova Semt Polikliniği Darıca Farabi'ye bağlandı

Gebze Belediyesi tarafından inşa edilerek bedelsiz olarak Sağlık Müdürlüğüne tahsis edilen Beylikbağı Sağlık Kompleksi de devreye alındı. Sağlık Kompleksinde sadece mesai saatlerinde hizmet veriliyor. Komplekste; Aile Sağlığı Merkezi, Gebze İlçe Sağlık Müdürlüğüne bağlı Sağlıklı Hayat Merkezi ve Gebze Fatih Devlet hastanesine bağlı semt polikliniği ve TRSM (Toplum Ruh Sağlığı Merkezi) bulunuyor.

Darıca Farabi Eğitim ve Araştırma Hastanesi ile Çayırova Semt Polikliniğinde hizmet çıtasının yükseleceği düşünülüyor. Hastane Yönetimi tarafından eksiklikler tamamlanıyor, gerekli iyileştirme çalışmaları yapılıyor. Semt polikliniğinde halihazırda mesai saatlerinde Çocuk, Kadın Doğum, KBB, Göz, İç Hastalıkları, Aile hekimi uzmanları, mesaiden sonra ise acil hekimleri tarafından birinci basamak poliklinik hizmeti veriliyor.

Diğer taraftan Çayırova Devlet Hastanesinin proje, arazi tahsis ve imar işlem çalışmaları devam ediyor. 200 yataklı olarak projesi yapılan hastanede en az 80 özel oda, 36 yataklı yoğun bakım servisi bulunacak. Yakın zamanda inşaat ihalesine çıkılması beklenen Çayırova Devlet Hastanesi bölgede ikinci basamak sağlık hizmetlerinde önemli bir boşluğu dolduracak.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Çayırova, Semt, Polikliniği, Darıca, Farabi'ye, bağlandı,
Yorumlar
Haber Yazılımı