Haber Detayı
20 Ekim 2020 - Salı 11:11
 
Çayırova'da bir apartman karantinaya alındı
Çayırova Kaymakamlığı tarafından yapılan açıklamada Çayırova Özgürlük Mahallesi’nde bulunan bir apartmanın Covit-19 salgını nedeniyle karantina uygulaması başlatıldığını belirtildi.
SAĞLIK Haberi
Çayırova'da bir apartman karantinaya alındı

Apilssn açıklama. Ayırıma Fiziksel temas, Havayolu vb. yollarla bulaşabilen ve enfekte olan insan sayısı tüm dünya da hızla yükselen Corona Virüs (Covid -19) salgınının, toplum sağlığı açısından oluşturduğu riski yönetebilmek adına sosyal hareketliliği ve insanlar arası teması azaltarak sosyal izolasyonun mutlak şekilde sağlanması hayati derecede öneme haizdir. İlçemizde Sağlık Bakanlığı Bilim Kurulunun önerileri ve Kocaeli Valiliğinin emir ve önerileri doğrultusunda sosyal izolasyonu sağlamak amacıyla birçok tedbir kararı alınmış ve titizlikle uygulanmıştır. GİRİŞ ÇIKIŞLAR KOPATILDI Corona virüsün yayılmasını engellemek için İlçemizde ek tedbirlerin alınması zaruriyeti oluşmuştur. 
İlçemiz Özgürlük Mahallesi 230/3. sokak no:3 adresinde bulunan Yaşam Apartmanı isimli 4 katlı 9 daireden oluşan bina da iki dairede 3 kişinin Covid-19 testinin pozitif çıktığı ve yapılan filyasyon çalışmalarında diğer bir dairede ise temaslı kişilerin oluştuğu tespit edilmiştir.
Bundan dolayı;
19.10.2020 tarih ve 2020/111 sayılı İlçe Umumi Hıfzıssıhha Meclis Kararı ile 19/10/2020 tarihi saat 12:00'dan 26/10/2020 tarihi saat 23:59'a kadar Yaşam Apartmanına giriş ve çıkışlar kapatılmıştır.
Kamuoyuna Saygıyla Duyurulur.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Çayırova'da, bir, apartman, karantinaya, alındı,
Yorumlar
Haber Yazılımı