Haber Detayı
06 Ocak 2020 - Pazartesi 12:37
 
Birol Elüstü, Gebze'yi Ankara'da temsil etti
İYİ Parti Yerel Yönetimler Başkanlığı'nca Ankara'da Yerel Yönetimler Çalıştayı'nın ikincisi düzenlendi. İYİ Parti'nin ilk olarak Antalya’da gerçekleştirdiği belediye başkanları, belediye meclis üyeleri ve il genel meclis üyelerine yönelik çalıştayın ikincisi Ankara’da gerçekleştirildi. Çalıştaya İYİ Parti Gebze Belediyesi Meclis Üyesi Birol Elüstü'de katıldı.
GÜNDEM Haberi
Birol Elüstü, Gebze'yi Ankara'da temsil etti

Gebze Belediyesi Meclis Üyesi Elüstü, çalıştayda İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ve partinin kurmayları ile bir araya gelerek Gebze hakkında bilgi de verdi. Çalıştaya 43 ilden, 390 belediye meclis üyesi, yerel yönetimden sorumlu il başkan yardımcıları ve belediye başkanları katılım gösterdi. Çalıştayın ilk gününde alanında uzman olan konuşmacılar konuşmalarını gerçekleştirdi.  


İYİ Parti 2’incisini düzenlediği Yerel Yönetimler Çalıştayı’nın ilk gününde açılış konuşmasını İYİ Parti Yerel Yönetimler Başkanı Metin Ergun gerçekleştirdi. Açılış konuşmasının ardından Prof. Dr. Kemal Görmez yerel yönetimler hakkındaki görüş ve önerilerini sunduğu bir konuşma yaptı.
 
Konuşmaların ardından Moderatörü Ankara Büyükşehir Belediyesi'nden Mesut Özarslan’ın olduğu “Yöneticilerin Gözünden Belediyelerde Yönetim Gerçeği” isimli konferansa İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nden Ali Sukas, İzmir Büyükşehir Belediyesi'nden  Nihal Ağca ve Antalya Büyükşehir Belediyesi Hasan Gökçe katıldı. Bilgilendirmelerin ardından katılımcıların soruları yanıtlandı. 

Konferansın ardından Yerel Yönetimler Eğitim Programına geçildi. Programda “Beden Dili Eğitimi”, “Belediye Bütçe Yönetimi”, “Belediye Meclis Üyelerinin Yetki ve Sorumlulukları”, “Belediye Meclisi Karar Süreçleri ve Yerel Siyaset” ve “AB Projeleri ve Yönetimi” isimli eğitim programları gerçekleştirildi.Çalıştayın ikinci gününde programa İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ta katılım gösterecek. 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Birol, Elüstü,, Gebze'yi, Ankara'da, temsil, etti,
Yorumlar
Haber Yazılımı