Haber Detayı
10 Eylül 2019 - Salı 16:35
 
Başkan Çiftçi Aşure Dağıttı
Çayırova Belediye Başkanı Bünyamin Çiftçi, Muharrem ayı dolayısıyla vatandaşlara aşure dağıttı.
SİYASET Haberi
Başkan Çiftçi Aşure Dağıttı

Belediye Başkanı Çiftçi, ilçede meclis üyeleri ile belediye personeli tarafından hazırlanan aşure dağıtımına katıldı. Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği etkinlikte vatandaşlara aşure dağıtan Bünyamin Çiftçi, Muharrem ayının dostluk ve kardeşlik duygularının pekiştiği bir ay olduğunu söyleyerek, “Bugün burada dağıttığımız aşurenin kardeşlik ve barışa hizmet etmesini temenni ediyorum” dedi.
‘GELENEKLERİMİZE SAHİP ÇIKIYORUZ’
Aşurenin geleneklerimizde önemli bir yer tuttuğuna dikkat çeken Belediye Başkanı Çiftçi, “Aşure hepimizin ortak değeri. Biz de bu geleneği yaşatarak vatandaşlarımıza aşure dağıtıyoruz” diye konuştu. Muharrem ayı vesilesiyle toplumsal barışın ve kardeşliğin sağlam temellere oturması dileğinde de bulunan Başkan Çiftçi, “Aşure günü nedeniyle bir arada bulunduğumuz tüm vatandaşlarımızın Muharrem ayını en içten dileklerimle kutluyorum'' diye konuştu.
Aşure dağıtımına vatandaşlar yoğun ilgi gösterirken böyle özel bir ayda Belediye Başkanı Çiftçi’in sokaklara inerek aşure dağıtmasından dolayı son derece mutlu olduklarını ifade etti.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Başkan, Çiftçi, Aşure, Dağıttı,
Yorumlar
Haber Yazılımı