Haber Detayı
24 Ocak 2021 - Pazar 21:18
 
Balay,Dilovası'nda Anaokulu yatırımlarında büyük atılım
6 yıldır Dilovası İlçe Milli Eğitim Müdürü olan Murat Balay Dilovası Haber Gazetesi'ne özel açıklamalarda bulundu.
EĞİTİM Haberi
Balay,Dilovası'nda Anaokulu yatırımlarında büyük atılım

6 YILDA 7 ANAOKULU YAILDI OKULLAŞMA ORANI YÜZDE 98' ÇIKTI

Dilovası İlçe Milli Eğitim Müdürü Murat Balay yaptıı açıklamada;  İlçemizde 2014 yılında tek Anaokulu olan 6 derslikli "Şerife Bacı Anaokulu" var iken son 6 yılda yapılan yatırımlarla ilçemizde artık 8 anaokulumuz var.  Bu büyük atılım sayesinde oku löncesinde okullaşma oranlarımızda daha önce yüzde 34 lerde iken şimdilerde yüzde 98 lere ulaşmış durumdadır. Bununla birlikte artık okulöncesi eğitimi alamadan 1.sınıfa başlayan öğrencimiz kalmayacak. 

Açıklama yok.

2015 yılında ilk olarak acilen ihtiyaç duyulan anaokulu ihtiyacını karşılamak üzere Solventaş İlkokulumuz bahçesine 2 derslikli, "Diliskelesi Şehit Can Duyar İlkokulu"muz bahçesine de 4 derslikli prefabrik anaokulu yapılarak başlanılan anaokulu yatırımlarına ardından 2016 yılında hizmete alınan 8 derslikli ve Türkiye’de ilk örneklerinden sayılan Anne Kütüphanesi, toplantı salonları ile tam teşekküllü "Nene Hatun Anaokulu"muz Orhangazi Mahallemizde yapılarak halkımızın kullanımına sunulmuştur.

Açıklama yok.

Ardından Sanayicilerle işbirliği içinde 2018 yılında İmes OSB bünyesinde Çerkeşli ve Demirciler köylerimizdeki çocuklarımıza hizmet verecek olan 2 derslikli "İmes Sercan Sağlam Anaokulu" bitirilerek hizmete alınmıştır. 

Açıklama yok.

Açıklama yok.

Diliskelesi mahallemizdeki oluşabilecek ihtiyaçlar dikkate alınarak 2019 yılında yapımına başlanılarak bitirilen ve bu yıl faaliyete başlayan 6 derslikli "Fatma Seher Anaokulu"muz da bu mahallemizdeki büyük bir ihtiyacı karşılamaktadır. 

Açıklama yok.

İlçemizin nüfus artışı da dikkate alınarak anaokulu yatırımlarına devam edilmekte olup bu yıl yapılan 2 Anaokulu'muzdan biri olan 1Uygulama Anaokulu1muz tamamen bitmiş olup diğeri olan Mimarsinan Mahallesinde Millet parkı mevkiinde yapımına başlanılan ve hızla devam edilen gelecek yıl da faaliyete geçecek olan "Gebkim Anaokulu"muz da inşaatının yüzde 80 i bitmiş durumdadır.

Açıklama yok.

Açıklama yok.

BALAY TEŞEKKÜR ETTİ

Tüm bunlar dikkate alındığında ilçemizde yapılan diğer eğitim yatırımları dışında sadece Anaokulu Bina yatırımlarında tüm ilçeler arasında farkını hemen htirmektedir. Binaların artmasıyla da ihtiyaç duyulan anasınıfı öğretmen sayısında da önemli iyileşmeler sağlanmış bununla da İlçede anaokulu düzeyinde alınan eğitim hizmeti kalitesi de bununla birlikte artmaktadır.

Açıklama yok.

Büyük önem verilen ilçemizin tüm diğer hizmetler gibi eğitimde de bu yatırımlara kavuşmasında büyük emeği olan başta il ve ilçe milli eğitim müdürlüklerimizin yönetici ve ekipleri, okul müdürü ve öğretmenleri ile Bakanımız, milletvekillerimiz , kaymakamlarımız, belediye başkanlarımız ve ilçe teşkilatları teşekkürü hak etmektedirler.

Açıklama yok.

Açıklama yok.

Açıklama yok.

 
Kaynak: Editör:
Etiketler: Balay,Dilovası'nda, Anaokulu, yatırımlarında, büyük, atılım,
Yorumlar
Haber Yazılımı