window.dataLayer = window.dataLayer || []; function gtag(){dataLayer.push(arguments);} g
Haber Detayı
20 Eylül 2019 - Cuma 18:54
 
Altun, ‘Anadolu basını batıyor, sesimizi duyan yok”
Türkiye Gazeteciler Federasyonu Genel sekreter yardımcısı Levent Altun, katıldığı bir televizyon programında TGF’nin Sivas’ta gerçekleştirdiği 59. Başkanlar konseyi toplantısını değerlendirdi. Altun, “Anadolu basını batıyor, sesimizi duyan yok” diye konuş
GÜNDEM Haberi
Altun, ‘Anadolu basını batıyor, sesimizi duyan yok”

Tv262’de Orhan Balcı’nın sorularını yanıtlayan Altun, “Yerel basın Cumhuriyet tarihinin en zor günlerini yaşıyor. 2000’in üzerinde bulunan yerel gazete sayısı yarı yarıya düşerken, son altı ay içerisinde kapanan gazete sayısı 50’dir. Bursa’da 32 yıllık Olay Gazetesi ve Kocaeli’de 14 yıldır günlük yayınlanan Darıca Gazetesi’nin kapanması buna örnektir. Gazetecilerin çalışma koşulları giderek kötüleşmekte, İşsizlik artmaktadır. Bugüne kadar 10 bini aşan işsiz gazeteci sayısına her gün yenileri eklenmektedir. Sorunların aşılmaması durumunda işsizlik sayısı korkunç rakamlara ulaşacaktır” şeklinde konuştu.

Gazetecilik küfür etme mesleği değildir

Yaygın basında başlayan ve giderek yerel basına da yansıyan basında etik ve basın meslek ilkelerindeki yozlaşmaya da dikkat çeken Levent Altun, “Daha dün ilimizde yaşlı başlı bir gazetecinin bir kadın meslektaşımıza ahlaksız bir ifade kullanması affedilir bir şey değildir. Gazetecilik küfür etme mesleği değildir, bu çirkinliklerin önüne geçilmesi lazım. Kadın meslektaşlarımızın özellikle daha fazla duyarlı olmasını beklerdim” dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Altun,, ‘Anadolu, basını, batıyor,, sesimizi, duyan, yok”,
Yorumlar
Haber Yazılımı