Haber Detayı
08 Haziran 2018 - Cuma 18:07
 
ALKIŞLAR DİLOVALI ÖĞRETMENLERE!
Dilovası Hacı Seyit Taştan İlkokulu öğretmeni Ermiş Bahtiyar'ın geliştirdiği "Delalin düş dünyasında dogan resim " sergisi bugün açıldı.
GÜNDEM Haberi
ALKIŞLAR DİLOVALI ÖĞRETMENLERE!

AÇILIŞA YOGUN KATILIM

okulun bahçesinde düzenlenen Serginin açılışına, Dilovası Kaymakamı Mustafa Asım Alkan, Dilovası İlçe  Milli Eğitim Müdürü Murat Balay, öğretmenler, öğrenciler ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Dilovası Hacı Seyit Taştan İlkokulu öğretmeni Ermiş Bahtiyar ve Afrikadan bu projeye destek veren Burcu Cunnen,   Delal'in dünyayı resim yaparak dolaşma seyahat etme hayalini gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşıyoruz resim şuan itibariyle dünya üzerinde 100 ülke gezip dolaştı. Binlerce birbirini bilmeyen tanımayan farklı kültürlerden, farklı dinlerden, farklı milletlerden insanlaarı bir amaç ettafında toplandı.  Herkes  Bir çocuğun düşünü gerçek etmek için seferber oldu Ve şimdi bu seyahatin selfileri sergiye dönüştü.

 

Resmi dünyaya dolaştırmak benim vazifemdi 

BURCU CUNNEN; Resim öğretmeni,ben güney Afrikadayım şuan  Sergiyi açmak hazırlıkları yapmak sınıf ögretmeni Ermiş Bahtiyar'ın işiydi   Ben istifa ederek güney afrikaya taşınmış bir resim ögretmeniyim. Afrikadan dilovasına iki öğretmen çocuklara herşeyin mümkün oldugunu göstermek istedik bunun için dünyayı seferber ettik Delal güzel bir örnek model arkadaşları ve yaşıtları için Bu sadece Delal için değil di Delalin  hayali dünyayı turladı  Ve tüm dünya insanlarını birleştirdi Bunu okuyacak, dinlicek, görecek bir çocukta hayaline sahip çıkar.

British airway e yazdım

Pilotlar gittikleri ülkeden pilot kabininden çektiler selfi yolladılar Sosyal medyayı kullandım Dünyanın her yerinde tanıdıklarım var Onlara mail attım Onlarında tanıdıklarına yollamasını istedim Amacı çocuk için olunca Her dinden her milletten insan sormadan koştu  bu hayale  Bana çocuklarım hayal ögretmeni derdi En çok onların hayallerini önemserim çünkü Hersey Ermiş öğretmenim sayesinde.

Kaynak: Editör:
Etiketler: ALKIŞLAR, DİLOVALI, ÖĞRETMENLERE!,
Yorumlar
Haber Yazılımı