Haber Detayı
01 Aralık 2019 - Pazar 19:07
 
AK Parti’de 5 ilçe tamam!
AK Parti Kocaeli teşkilatlarında delege seçim heyecanı başladı. Başiskele, Gölcük, İzmit, Karamürsel ve Kartepe’de yapılan delege seçimlerinde partililer büyük bir heyecanla oylarını kullandı. Oyunu Gölcük’te kullanan İl Başkanı Mehmet Ellibeş, “Herkes hür iradesiyle oylarını sandığa atıyor” dedi.
SİYASET Haberi
AK Parti’de 5 ilçe tamam!

AK Parti genel merkez tarafından iller arasında koordinasyonu sağlamak amacıyla delege seçim takviminde değişikliğe gidilmiş ve bu doğrultuda ilçe delege seçim takvimi 29 Kasım-15 Aralık tarihleri arasında olacağı bildirilmişti. AK Parti Kocaeli’de heyecan ve merakla beklenen delege seçimleri bugün 5 ilçede tamamlandı. Bu doğrultuda Başiskele, Gölcük, İzmit, Karamürsel ve Kartepe İlçe Teşkilatlarına mensup partililer oylarını kullandı. Delege seçimi 4 Aralık’ta Kandıra, 8 Aralık’ta ise Gebze, Darıca, Çayırova, Dilovası, Derince ve Körfez’de yapılacak. Her ilçeden 400’er delege seçilecek.

"GELECEĞE UMUTLA BAKIYORUZ"
AK Parti Kocaeli İl Başkanı Mehmet Ellibeş, AK Parti İzmit İlçe Binası’nda delege seçimleri ile ilgili açıklamalarda bulundu. Ellibeş, “Bugün 5 ilçe, 251 mahallede oy verme işlemleri sürüyor. Ben de ilçeleri dolaşıyorum. AK Parti’nin kurulduğu günden itibaren var olan gücünü bugün burada birlikte yaşamaktayız. Diri, iri ve güçlü bir yapı var. Bu yapının da geleceğe daha umutla bakabilecek bir altyapı oluşturmada gayret ve çabası var” dedi.

“HERKES HÜR İRADESİYLE
OYLARINI ATIYOR”

“Herkes hür iradesiyle oylarını atıyor” diyen Ellibeş, “Malumunuz bir kısım mahallelerimizi ilçe binalarımızda toplayarak, bir kısmın da seçim mahalle irtibat bürolarında sandıklarda oylarını atıyorlar. Herkes hür iradesiyle oylarını atıyor. Tüm teşkilat mensuplarına teşekkür ediyorum. Bugün burada olduğu gibi diğer 4 ilçemizde de seçimleri hassasiyetle yaptıkları için teşekkür ediyorum. 4 Aralık ve 8 Aralık’ta da delege seçimlerimizi yaparak kongre sürecimizin ilk adımını tamamlamış olacağız. Geçmiş dönemlerde delegelik görevini başarıyla sürdüren tüm arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Bugün 17.00’de açtığımızda göreceğimiz delege arkadaşlarımızı da seçildikten sonra aynı hassasiyetle teşkilat çalışmalarına aynı katkıyı sunacaklarına inanıyorum” ifadelerinde bulundu.

"NÖBET TUTULUR, VE…"
Ellibeş son olarak, “Bizim teşkilat yapımızın ana unsuru bu. Nöbet tutulur, zamanı geldiği zaman nöbet tutan kardeşimiz yeni kardeşimize bayrağını teslim eder. Bu teslim sağlık ve barış içerisinde olur. Görev alan arkadaşlarımızı ayrıca kutluyorum. Bizim bu demokrasi şölenimizi, mutlu tablomuzu toplumla kamuoyuyla paylaşmamıza yardımcı oldukları için teşekkür ediyorum” dedi.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: AK, Parti’de, 5, ilçe, tamam!,
Yorumlar
Haber Yazılımı