Haber Detayı
12 Kasım 2019 - Salı 07:14
 
ADD Gebze'den kadın hareketi
Atatürkçü Düşünce Derneği Gebze Şubesi yeni bir projeyle görücüye çıkıyor. Dernek binasında siyasi parti ve derneklerin kadın kolları başkanlarını ve temsilcilerini toplayan ADD Gebze Şubesi kadın hareketini başlattı.
GÜNDEM Haberi
ADD Gebze'den kadın hareketi

Buna göre ADD dernek üyeleri ve kadın muhtarının da bulunduğu ADD Kadın Komisyon toplantısı, dernek başkanı Sezer Nilgün Aydın’ın açılış konuşması ile başladı. Toplantı ADD Kadın Komisyonu Başkanı Şerife Albayrak’ın proje tanıtımı ile devam ederken, yapılan kadın komisyon toplantısında, ‘’Üreten kadın, güçlü kadın’’ sloganı ile yola çıkılması karara bağlandı. Komisyon başkanı ve üyeleri, ‘”ADD Gebze Şube Üreten Kadınlar Atölyesi’” projesi ile ilgili katılımcılara bilgi verdi ve projenin ilerleyen aşamaları için destek istedi.

BİRLİK VE BERABERLİK MESAJLARI VERİLDİ
Oldukça verimli geçen toplantıda gerçekleşecek diğer sosyal, kültürel ve düşünsel projeler de anlatıldı ve ileriye dönük destek istendi. Katılımcıların görüş, öneri ve fikirlerinin de alındığı toplantıda, kadın dayanışmasının önemine vurgu yapılarak birlik ve beraberlik mesajları verildi. Toplantıyı Mustafa Kemal Atatürk’ün ifade ettiği ‘’Şuna inanmak lazımdır ki, dünya yüzünde gördüğümüz her şey kadının eseridir’’ sözüyle tamamlayan ADD’li kadınlar moral depolamış oldu.

Kaynak: Editör:
Etiketler: ADD, Gebze'den, kadın, hareketi,
Yorumlar
Haber Yazılımı